“Su tüketiminin önemini artık herkes biliyor. Alkali su, suyun ph dengesinin 7 ve üzeri olması demektir. 7 nötr, 7’nin altı ise asidik özelliklere sahip su demektir. Peki alkali su tüketiminin ne gibi faydaları vardır ve ne için önemlidir?”

Kilo vermeye yardım eder

Bilindiği gibi bol su tüketimi kilo verme konusunda önemli role sahip. Fakat bu aşamada su tüketiminden daha önemli olan alkali su tüketimidir. Alkali suyun ph seviyesi sayesinde vücut toksinlerden temizlenir ve yağ yakımı hızlanır.

Enerji verir

Alkali suyun sahip olduğu ph seviyesi vücudumuzdakiyle benzerlik gösterdiği için organlarımızın daha rahat çalışmasını sağlar ve böylelikle enerji verir. Ayrıca bedensel olduğu kadar psikolojik olarak da faydası vardır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlayarak yararlı bakterilere ortam hazırlar. Bunun sonucu olarak bağışıklık sistemini koruma altına alır ve daha da güçlenmesini sağlar. Ek olarak içtiğimiz suyun micro moleküler yapıda olması gereklidir. Bir noktadan sonra suyu bizler değil vücudumuz içer. Mikro yapıda olan yani alkali bir su içerseniz vücudunuzda bulunan katılaşmış atıklar vücudunuzdan atılmaya başlar ve kalp krizi gibi birçok hastalığın önüne geçmiş olursunuz.

Vücut nemini korur

Vücudun nem oranı oldukça önemlidir. Hücresel düzeyde emilen akali su oldukça ideal bir nemlendiricidir.

Kanserle mücadele eder

Alkali su vücuttaki asit oranını nötrleyerek asitli ortamda gelişen kanser hücrelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

aquamil Su Arıtma @aquamilsu

Ağrı kesici özelliği

Eklem ve kemik ağrısı gibi ağrılarda etkili olan kalsiyum kaybının önüne geçmek için alkali su tüketmek oldukça önemli. Özellikle sıklıkla burkulma yaşayan kişilerde ağrıyı kontrol altında tutma konusunda alkali su öneriliyor.

Daha sağlıklı cilt

Düzenli tüketildiği takdirde cilde esneklik ve renk eşitliği sağlar. Cildin temizlenmesine yardımcı olduğu gibi akne üretimini durdurur ve cilt yaşlanmasına karşı etkin bir görev üstlenir.